Boubelky

27.08.2009 13:55:08
Cvičení na balónech
Velkým trendem se v současné době stalo cvičení na balónech. Pomoci balónu si můžeme výborně zacvčit a díky pár minutám cvičení denně posílime svaly, odstraníme bolesti kloubů a páteře, zlepšíme kondici a dýchání, můžeme díky cvičení na balónech zformovat postavu. Pokud sedíme každý den osm hodin v práci a doma si pak musíme znova sednout, ať už k jiné práci nebo k povídání s přáteli, je balón ideální židlí. Proč? Díky svému tvaru se nám při sezení na balónu nikdy nestane, že bychom se hrbili. Sebelepší židle nás k tomu svádí, neboť po chvíli naše svalstvo ochabne a my na vzpřímené sezení rázem zapomeneme. Míč nás však nutí sedět rovně a neshrbeně, neboť stále musíme vyrovnávat těžiště. Kdo si myslí, že cvičení s míči je nějaká legrace, je na omylu. Cvičení je totiž poměrně náročné a pěkně se u něj zapotíme. Na balónu a s balónem se totiž dá poměrně slušně posilovat. Určitě si každý najde 10 minutek denně.

Zásady cvičení na gymnastickém míči
1. Vyberte si správnou velikost míče! Platí, že při sedu na nafouknutém míči by měl být úhel v kyčlích a kolenou větší než 90 stupňů (kyčle o trochu výše než kolena).



2. Cvičte na boso.
3. Udělejte si dostatečný prostor na cvičení.
4. Soustřeďte se na cvičení a dodržujte správnou techniku cvičení, včetně dýchání.
5. Při zdravotních potížích se o vhodnosti cvičení nebo o výběru cviku poraďte s vašim lékařem.

Správný sed na míči je důležitý pro další cvičení!
Seďte vzpřímeně, hlavu vytáhněte vzhůru, bradu mírně zasuňte vzad, ramena roztáhněte do šířky, zatáhněte břicho. Pánev je lehce sklopena vpřed, kolena v šíři ramen, chodidla celou plochou na zemi.



Doporučené cviky

Cvik 1
Správný sed, předklon hlavy, brada na hrudní kosti. Provedeme hluboký nádech, vydržíme 5-10 sekund a dlouhý výdech. Opakujeme 5x. Při výdechu se snažíme o maximální uvolnění.



Cvik 2
Správný sed, úklon hlavy do maximální polohy a opět prodýcháme (viz cvik 1). K lepšímu protažení se s nádechem podíváme vzhůru a s výdechem stočíme pohled dolů ve směru úklonu. Pozor, při protahování se nesmějí zvedat ramena!



Cvik 3
Správný sed, ruce v upažení, jedna palcem vzhůru, druhá palcem dolů, hlava otočená ke straně, kde je palec dolů. Následuje souhyb - přetočit ruce a otočit hlavu na druhou stranu.



Cvik 4
Sed na míči, jedna ruka v bok, druhá ve vzpažení. Provádíme úklon se současným vytažením ruky, volně dýcháme, zvětšujeme protažení a úklon, pánev je na místě.



Cvik 5
Leh na míči na břiše. Provádíme střídavě zdvihy natažených dolních končetin, protáhneme do paty.



Cvik 6
Leh na míči na břiše, opora o nohy, ruce volně. S nádechem zvedneme ruce do roviny s trupem (ramena a lokty v pravém úhlu), lopatky stáhneme k sobě a dolů, výdrž, s výdechem uvolnit.



Cvik 7
Leh na míči na zádech, opora o nohy, ruce v předpažení, brada přitažená na hrudníku. Pomalu kulatě zvedáme do sedu a zpět.



Cvik 8
Leh na míči na zádech, opora o nohy, ruce ve vzpažení, páteř v celé délce kopíruje míč, volně dýcháme, výdrž 10-20 sekund.


 
0 Komentáře:
přidat komentář
<< Domů
 
O autorovi

 poslat vzkaz autorovi
Aktuální články
Archiv
Rubriky
Odkazy
Fotoalbum
RSS
obsah | komentáře
Powered by

Free Blogger Templates

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se